• Ubytovanie
  • Bazen

Beach Soccer

Športový areál ORLÍK je jedným s mála ak nie jediným na Slovensku, ktorý má v ponuke aj ihrisko na plážový futbal, ktorý spĺňa kritéria FIFA.
Plážový futbal je akási varianta klasického futbalu. Ako sa dá usúdiť podľa názvu, hra prebieha na plážach a kladie dôraz na obratnosť, agilitu a góly.
Kým americký futbal sa hrával na plážach odjakživa, predstavenie plážového futbalu bolo akým si pokusom o vytvorenie pravidiel tejto hry. To sa stalo v roku 1992, keď bola založená Beach Soccker worldwide, asociácia, ktorá je zodpovedná za vývin plážového futbalu a za väčšinu celosvetových turnajov.
Nerovnosť piesku znamená improvizovanie hráča. Malé ihrisko o rozmeroch 28x37 metrov dovoľuje hráčom prakticky skórovať z každého uhla. To má za následok veľmi vysoké skóre, v priemere s 60 pokusmi o gól počas hry, jeden gól každé 3-4 minúty – 11 gólov v jednej hre.

- dĺžka hry: 2x 10 minút

1. ak hráč, ktorý je v hre opustí hraciu plochu neskôr ako hráč, ktorý vstupuje do hry, je toto mužstvo potrestané priamym voľným kopom zo stredovej čiary.
2. brankár nesmie opustením bránkoviska brániť striel'ajúcemu útočníkovi v hre. Porušenie pravidla - priamy kop.
3. brankár nesmie držať loptu v rukách dlhšie ako 6 sekúnd.
4. aut sa kope a gól nemôže byť dosiahnutý z rohu.
5. pri vykonávaní priameho kopu si hráč nesmie posunúť loptu vpred a znovu ju zahrať, lopta musí byť smerovaná na súperovu bránu.
6. hráč mimo hry /ofsajd/ neexistuje.
7. po zahraní lopty brankárom do hry sa tento nesmie znovu dotknúť lopty /prihrávka od spoluhráča/, až po zahraní súperom a následne malá domov je len od pása hore.
8. pri penalte musí brankár stáť na bránkovej čiare.
9. v hre sú len povolené ponožky na nohách, hráči nesmú mať žiadnu obuv a nijakú čapicu, klobúk alebo šiltovku ani náramky a retiazky.
10. po každom odpískanom faule je nariadený priamy kop z miesta činu a múr nie je povolený, hráči musia stáť najmenej 2 metre na úrovni lopty.
11. priamy kop je nariadený po faule, strkaní do súpera, slovnom nadávaní na súpera alebo rozhodcu, úmyselné hranie rukou.
12. pri nebezpečnej hre alebo napadnutí, ústnom sa vyhrážaní je hráč vylúčený z hry a mužstvo je oslabené o jedného hráča na 2 minúty, pričom vylúčený hráč sa nesmie vrátiť v zápase do hry.
13. bránkovisko je vzdialené od bránky 3 metre po celej šírke.
14. hráči sa smú počas zápasu striedať kedykoľvek, ak dodržia bod 1.
15. rozhodca je pánom na ihrisku a hráči sú podriadení jeho rozhodnutiam.
16. po piatich fauloch mužstva v polčase nasleduje vylúčenie hráča faulujúceho mužstva na 2 minúty. Vylúčenie v prvom polčase sa neprenáša do druhého polčasu. V prípade inkasovaného gólu sa trest ruší.
17. mužstvo nastupuje v jednom drese farebne odlišujúceho sa od brankára.